Sunárky.cz

Afrin s mentolem 0,5 mg/ml nosní sprej 15ml

Kód zboží: 
3158319
Kód SÚKL: 
216272
ATC: 
R01AA05
Obsahuje: 
Oxymetazolin
DPH: 
12,00 %
Cena bez DPH: 
122,32 Kč
Cena celkem: 
137,00
Dostupnost:
Skladem
Kusů: 

Informace o zboží

Afrin nosní sprej obsahuje léčivou látku oxymetazolini hydrochloridum.
Přípravek Afrin je dekongestant, který uvolňuje ucpaný nos stažením krevních cév v nose.
Účinek nastupuje během několika minut a trvá hodiny.
Afrin se používá k symptomatickému uvolnění ucpaného nosu při alergické rýmě, běžném nachlazení a zánětu vedlejších dutin nosních (sinusitida).
Může se užívat každých 12 hodin.

Nepoužívejte Afrin:

• Jestliže jste alergický(á) na oxymetazolini hydrochloridum nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
• Jestliže užíváte inhibitory monoaminooxidázy (inhibitory MAO, které se používají při léčbě Parkinsonovy choroby a deprese). Inhibitory MAO mohou zesilovat účinky oxymetazolinu na zvýšení krevního tlaku.
• Jestliže máte glaukom (zelený zákal) s uzavřeným úhlem (zvýšený oční tlak).
• Jestliže jste podstoupil(a) transsfenoidální hypofyzektomii (chirurgické odstranění podvěsku mozkového dutinou nosní).
• Jestliže trpíte zánětem kůže a sliznice nosního vchodu a tvorbou strupů a suchého povlaku na nosní sliznici (rhinitis sicca).
• Jestliže u Vás probíhá akutní koronární příhoda (onemocnění věnčitých tepen, infarkt myokardu) nebo pokud trpíte kardiálním (srdečním) astmatem.

Pokud je přípravek Afrin používán delší dobu, může způsobit ucpaný nos. Nedoporučuje se jej používat déle než jeden týden. Pokud se Vaše příznaky po 7 dnech nezlepší nebo se zhorší, vyhledejte svého lékaře. Před opakovaným používáním přípravku má uplynout několik dní.

Dávkování:

• Dospělí a děti > 10 let: 1-2 vstřiky do každé nosní dírky každých 12 hodin.
• Děti 6-10 let: 1 vstřik do každé nosní dírky každých 12 hodin. Během 24 hodin nemá být aplikováno více než 8 vstřiků u dospělých (4 u dětí). Nepřekračujte uvedené dávkování. Nepodávejte přípravek Afrin dětem mladším 6 let. Čtěte podrobně příbalový leták.

Složení:

LÉČIVOU LÁTKOU JE OXYMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM 0,5 MG/ML. POMOCNÝMI LÁTKAMI JSOU DINATRIUM-EDETÁT, HYDROGENFOSFOREČNAN SODNÝ, MONOHYDRÁT DIHYDROGENFOSFOREČNANU SODNÉHO, POVIDON 40, BENZALKONIUM-CHLORID (0,25 MG/ML), MAKROGOL 1500, PROPYLENGLYKOL, ČIŠTĚNÁ VODA, BENZYLALKOHOL (3 MG/ML), MIKROKRYSTALICKÁ CELULOSA A SODNÁ SŮL KARMELOSY, CINEOL, RACEMICKÝ KAFR, LEVOMENTHOL.

Používá se k uvolnění ucpaného nosu při nachlazení, zánětu vedlejších nosních dutin a alergické rýmě u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

Afrin s mentolem 0,5 mg/ml nosní sprej 15ml

Další informace o zboží Afrin s mentolem 0,5 mg/ml nosní sprej 15ml


Volně prodejný léčivý přípravek.

Pečlivě pročtěte příbalové informace!


Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

SÚKL - Státní ústav pro kontrolu léčiv
Informační služba slouží také k shromažďování a předávání informací o podezření na závady v jakosti LP (viz § 85 odst. 2 písm. d) zákona o léčivech).

Rychlý kontakt

Prodávající

  • Mamed s.r.o.
  • Zámecká 550
  • Bučovice
  • 685 01
Informační oznámení o EET